Kiralık Araç Nasıl Anlaşılır?

Kiralık Araç Nasıl Anlaşılır?

Günümüzde genel olarak iş amaçlı ya da gezi amaçlı olmak üzere farklı ihtiyaçlar doğrultusunda günlük ya da haftalık olarak rent a car adı altında kiralama firmaları tarafından aracın belirli bir ücret karşılığında kiralanması oldukça yaygındır. Kiralık araçlar kiralama firmaları tarafından kiraya verilirken bir kontrat karşılığında verilir ve aracın kiralayan kişi tarafından bu süre dolduğunda firmaya aracı iade etmesi gerekir. Çünkü kiralama firmaları araçların rezervelerini dönüş tarihlerine göre planlamaktadır. Araçların kiralık olup olmadığını anlamak dışarıdan bakınca imkansızdır ancak yapılan plaka sorgulamasında ve ruhsat incelemesinde bir aracın kiralık olup olmadığı, şahıs ya da firma adına kayıtlı olduğu öğrenilebilir.

Kiralık Araç Nasıl Teslim Alınır?

Kiralama firması ile kiralama tarihinden önce iletişim kurmak daha kolay araç bulmak için oldukça önemlidir. Özellikle yaz aylarında pek çok kişi uçak ile seyahat gerçekleştirdiğinden gitmiş olduğu bölgede bir araca ihtiyaç duymakta ve araç kiralamaya yönelmektedir. Firma ile iletişime geçerek kiralama tarihini ve istediğiniz özellikteki aracı bildirerek rezervasyon yaptırabilirsiniz. Aracı teslim alacağınız gün ise kimlik ve ehliyetinizi kiralama firmasına göstermeniz zorunludur. Firma tarafından araç kiralama sözleşmesi doldurulup imzalandıktan sonra aracı teslim alabilirsiniz.

Kiralık Araç Fiyatları

Kiralık araç hizmeti sunan firmalar müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik farklı modellerde araçlar ile kiralama hizmeti sunmaktadır. Kiraya verilen araçlar genel olarak bakımları zamanında yapılan ve yeni model araçlardan oluşmaktadır. Çünkü müşterinin sorunsuz bir sürüş yapması kiralama firmasının güvenilirliği ve referansını etkilemede büyük önem taşır. Kiralık araç fiyatları da genel olarak aracın büyüklüğü, durumu, modeli ve kiralama gününe göre farklılık göstermektedir. Genel olarak kısa süreliğine kiralanan araçlar uzun süreliğine kiralanan araçlara göre daha yüksek fiyatlıdır. Araç kiralamadan önce hem uygun fiyatlı araç kiralama hem de kiralama firmasının güvenilirliği iyi bir şekilde araştırılmalıdır. Kiralayacağınız aracın balıklarının zamanında yapılıp yapılmadığını ve aracın sigortasının olup olmadığını mutlaka bir kontrol etmeniz gerekir. Bunun yanı sıra aracı teslim alırken aracın bir hasarı olup olmadığını kontrol ederek almak da oldukça önemlidir.

Hızlı Rezervasyon

Bodrumda Kiralık araç istiyorsanız Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve hızlı bir şekilde onay alabilirsiniz

Merkezi Lokasyonlar

Bodrum Merkez, Milas Havalimanı veya size uygun bölgede araç teslimatını sağlamaktayız. Bodrum Kiralık Oto

Ekonomik Fiyatlar

Muratti Rent A Car olarak Bodrum ve Çevrersinde En Ucuz Araç kiralama fiyatları ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

Bodrum Araç Kiralama

Bodrum'da Yıllardır hizmet veren Muratti Rent A Car farklı ile birbirinden farklı araçlarımızdan birini tercih edebilirsiniz.